Tipy

Jak wykorzystać resztki ze śniadania?

7 lutego 2020
1 gwiazdka2 gwiazdki2 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek 3,00
Loading...

Resztki ze śniadań to problem każdego domu. Kupujemy za dużo, wyrzucamy za dużo. Dlatego garść prostych porad co zrobić z resztkami z porannego stołu.

Fusy po kawy

👉 Peeling do ciała, naturalny, dodajemy olejek np. miętowy lub pomarańczowy, łyżeczkę brązowego cukru, mieszamy, przekładamy do słoika. Można też użyć naturalnego oleju kokosowego.

👉 Maseczka z fusów, odświeża i dodaje blasku. 2 łyżki fusów mieszamy z łyżeczką miodu, sokiem z cytryny, łyżeczką oliwy i nakładamy na 15 minut. Rozjaśnia cienie pod oczami.

👉 Do sprzątania – fusy zawinięte w gazę i związane są świetne do czyszczenia brudnej kuchenki czy piekarnika.

👉 Odświeżanie lodówki – fusy wysypane na talerzyku idealnie pochłania brzydkie zapachy w lodówce.

👉 Do roślin. – pół szklanki fusów zalewamy wodą, zostawiamy w słoiku na noc i potem raz w tygodniu taką mieszanką podlewamy kwiaty.

👉 Powieszone w małym bawełnianym woreczku w aucie zapewnią przyjemny naturalny zapach.  

 Skórka od banana

👉 Czyszczenie butów  – wewnętrzną skórką wycieramy skórzane buty i polerujemy.

👉 Czyszczenie sreber – skórka od banana idealnie nabłyszczy i odświeży widelce, łyżki czy noże.

👉 Nawóz do kwiatów – skórki zalewamy przegotowaną wodą, przykrywamy słoik, odstawiamy na 5-7 dni do nasiąknięcia. Nawóz rozcieńczamy z wodą i podlewamy nim kwiaty. Dostarczamy im w ten sposób naturalny fosfor i potas. Można też skórki ususzyć, rozdrobnić i podsypywać takim pudrem rośliny.

👉 Pielęgnowanie liści – skórką można odświeżać liście kwiatów.

👉 Wybielanie zębów – pocieramy wewnętrzną częścią skórki zęby, po 3 tygodniach takich regularnych zabiegów pojawią się pierwsze efekty.

👉 Maseczka do włosów – skórkę blendujemy z wodą i papkę nakładamy na mokre włosy. Po 15 minutach spłukujemy. Włosy są nawilżone i błyszczące.

Woda po gotowaniu ziemniaków

👉 To dobry nawóz do kwiatów, bo ma  dużo wapnia, fosforu i potasu. 

👉 Czyści kamień i rdzę w łazience

Skórki z cytryny

👉 Ocet cytrynowy – zalewamy skórki ciepłą wodą, dodajmy łyżkę octu spirytusowego, zakręcamy słoik i czekamy 2 tygodnie na wyprodukowanie octu. Potem płyn przelewamy do butelki ze spryskiwaczem, dolewamy przegotowaną wodę (proporcje 1:1) i używamy do mycia szyb, luster, kranów. Namoczone skórki blednujemy z łyżeczką sody i mamy naturalną pastę do czyszczenia wanny, kuchenek.

Skorupki od jajek

👉 Wystarczy je zmielić lub rozdrobnić w moździerzu i uzyskać naturalny nawóz do warzyw i roślin. Podsypywanie nimi lubią je pomidory, paprocie, piwonie.

O tym wszystkim opowiadałam i pokazywałam w Dzień Dobry TVN. Poniżej znajdziecie link do programu.

https://dziendobry.tvn.pl/a/zjadles-sniadanie-nie-wyrzucaj-resztek-zrobisz-z-nich-cuda?fbclid=IwAR2wdzZPJYXkxwSvRlwaxECv27e0deb7L_jwD14YbMmpuZTbsXCXG78eagw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.