Tipy

Nawóz do roślin ze skórek od bananów

28 kwietnia 2020
1 gwiazdka2 gwiazdki2 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek 5,00
Loading...

Jednym z przepisów, które cieszą się na mojej stronie szaloną popularnością, jest ocet ze skórek cytrusów. Odkrywacie jego moc i doceniacie zerowastowe naturalne zastosowanie. Zwłaszcza, że zrobienie octu do sprzątania jest bardzo proste, a jak wiadomo tylko takie przepisy się liczą 😊

Teraz mam równie udany przebój. Nawóz do roślin ze skórek bananów. Podlewam nim swojej parapetowe i balkonowe kwiaty i widzę, jak działa.

Skórki od bananów mają bardzo szerokie zastosowanie. Przeczytajcie mój tekst o tym, bo po nim jest dla mnie oczywiste, że już nigdy nie wyrzucicie skórki od banana 😊

W skórce banana są potas i fosfor, magnez, wapń. Przydają się bardzo kwiatom.

Przepis jest prosty do zapamiętania.

Nawóz ze skórek banana:

👉 niepełny litr ciepłej wody

👉 skórki po 2 bananach

Skórki przekładamy do słoika i zalewamy wodą. Zakręcamy, potrząsamy i odstawiamy na tydzień w ciemne miejsce. Potem płyn rozcieńczamy w takiej samej ilości z chłodną wodą i podlewamy rośliny raz na tydzień bananowym nawozem.

Przypominam też, że skórki bananowe można też ususzyć i zmielić w blenderze. Łyżeczkę pudru warto wymieszać z ziemią do sadzenia kwiatów.

Skórki z bananów można również pokroić w kawałki i włożyć do ziemi na kilka tygodni przed sadzeniem roślin. Skórki nieco się rozłożą i spowodują, że ziemia będzie użyźniona. Później sukcesywnie będzie oddawać swoje dobro roślinom.

Macie jakieś inne sposoby na wspieranie swoich roślin?🌿🍀🌲Poznam chętnie.

Przyłącz się do konwersacji

2 komentarze

  1. Sylwia, a co jesli nazbiera mi sie skorek a nawoz juz „w trakcie” robienia? Moge je zamrozic i robic nawoz z zamrozonych>? Mozna zamrozic na zapas zeby nawoz zrobic pozniej?
    Z gory dziekuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.